Představení nově vznikajícího Centra poradenských služeb ČZU

Dne 5. října se na Zámku v Kostelci nad Černými lesy uskutečnilo představení nově vznikajícího Centra poradenských služeb ČZU (CePS). Setkání se účastnili zástupci studijních oddělení a děkanátů všech šesti fakult ČZU  a IVP. Pozvání přijaly i kolegyně z obou center poradenských služeb pro studenty  CIPS a ELSA ČVUT, které  prezentovaly dlouholeté zkušenosti z fungování poradenství na ČVUT.

Na setkání byla prezentována struktura CePS, byl nastíněn jeho vývoj a milníky, dále následovala prezentace nového systému elektronické evidence klientů a webu CePS, který bude jakýmsi rozcestníkem pro studenty v oblasti psychosociální péče poskytované ČZU. Součástí odpoledního bloku bylo sdílení zkušeností studijního poradenství na FŽP a FLD, kde tato služba pro studenty funguje už několik let.

Kolegyně z ČVUT nám přestavily, jak fungují jejich centra podpory studentů nejen se specifickými potřebami, ale i další formy poradenství v oblasti psychologické, duchovní atd. To, že téma rezonovalo napříč univerzitou, bylo patrné i z velmi živé diskuze, která po skončení prezentací následovala, a to především směrem k péči  o studenty se specifickými potřebami.

V závěru setkání měli účastnící možnost komentované prohlídky zámku s průvodcem. Účastníci se shodli, že by bylo prospěšné se pravidelně setkávat a sdílet zkušenosti, takže na toto setkání budeme pravidelně navazovat, aby služby podpory studentů na ČZU byly ve vzájemné synergii. Centrum je nezbytné i pro rozvoj příznivého vnitřního prostředí univerzity a pro odstraňování bariér v přístupu ke vzdělávání. Podrobnější informace i nabídky vzdělávacích aktivit CePS zájemci najdou na webu poradenstvi.czu.cz.